KONST / Oljemålningar / Oljemålning 3955362
nr 395 5362
Oscar Björck, Utsikt med trädgårdsurna, 60 x 47, [skada; spricka; repa; nagg eller slitage]
Utrop:
1.800 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 6 februari 2006
6/2 12:26:31
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Mässing
Farstagods